Seznam olympijských medailistů v badmintonu
Kompletní přehled všech olympijských medailistů v badmintonu. V badmintonu se na Hrách soutěží od roku 1992.
Muži[editovat | editovat zdroj]
Dvouhra[editovat | editovat zdroj]
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1992 | Alan Budikusuma Indonésie (INA) |
Ardy Wiranata Indonésie (INA) |
Thomas Stuer-Lauridsen Dánsko (DEN) |
Hermawan Susanto Indonésie (INA) | |||
LOH 1996 | Poul-Erik Høyer Larsen Dánsko (DEN) |
Tung Ťiung Čína (CHN) |
Rashid Sidek Malajsie (MAS) |
LOH 2000 | Ťi Sin-pcheng Čína (CHN) |
Hendrawan Indonésie (INA) |
Sia Süan-ce Čína (CHN) |
LOH 2004 | Taufik Hidayat Indonésie (INA) |
Shon Seung-mo Jižní Korea (KOR) |
Soni Dwi Kuncoro Indonésie (INA) |
LOH 2008 | Lin Tan Čína (CHN) |
Lee Chong Wei Malajsie (MAS) |
Čchen Ťin Čína (CHN) |
LOH 2012 | Lin Tan Čína (CHN) |
Lee Chong Wei Malajsie (MAS) |
Čchen Lung Čína (CHN) |
LOH 2016 | Čchen Lung Čína (CHN) |
Lee Chong Wei Malajsie (MAS) |
Viktor Axelsen Dánsko (DEN) |
LOH 2020 | Viktor Axelsen Dánsko (DEN) |
Čchen Lung Čína (CHN) |
Anthony Sinisuka Ginting Indonésie (INA) |
Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]
Ženy[editovat | editovat zdroj]
Dvouhra žen[editovat | editovat zdroj]
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1992 | Susi Susanti Indonésie (INA) |
Bang Soo Hyun Jižní Korea (KOR) |
Chuang Chua Čína (CHN) |
Tchang Ťiou-chung Čína (CHN) | |||
LOH 1996 | Bang Soo Hyun Jižní Korea (KOR) |
Mia Audina Indonésie (INA) |
Susi Susanti Indonésie (INA) |
LOH 2000 | Kung Č’-čchao Čína (CHN) |
Camilla Martin Dánsko (DEN) |
Jie Čao-jing Čína (CHN) |
LOH 2004 | Čang Ning Čína (CHN) |
Mia Audina Nizozemsko (NED) |
Čou Mi Čína (CHN) |
LOH 2008 | Čang Ning Čína (CHN) |
Sie Sing-fang Čína (CHN) |
Maria Kristin Yulianti Indonésie (INA) |
LOH 2012 | Li Süe-žuej Čína (CHN) |
Wang I-chan Čína (CHN) |
Saina Nehwalová Indie (IND) |
LOH 2016 | Carolina Marinová Španělsko (ESP) |
P.V.Sindhuová Indie (IND) |
Nozomi Okuharaová Japonsko (JPN) |
LOH 2020 | Chen Yufei Čína (CHN) |
Tai Tzu-ying Tchaj-wan (TPE) |
P.V.Sindhuová Indie (IND) |
Čtyřhra žen[editovat | editovat zdroj]
Smíšená čtyřhra[editovat | editovat zdroj]
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1996 | Jižní Korea (KOR) Kim Dong-moon Gil Young-ah |
Jižní Korea (KOR) Park Joo-bong Ra Kyung-min |
Čína (CHN) Liou Ťien-ťün Sun Man |
LOH 2000 | Čína (CHN) Čang Ťün Kao Ling |
Indonésie (INA) Tri Kusharyanto Minarti Timur |
Velká Británie (GBR) Simon Archer Joanne Goode |
LOH 2004 | Čína (CHN) Čang Ťün Kao Ling |
Velká Británie (GBR) Nathan Robertson Gail Emms |
Dánsko (DEN) Jens Eriksen Mette Schjoldager |
LOH 2008 | Jižní Korea (KOR) Lee Hyo-jung Lee Yong-dae |
Indonésie (INA) Widianto Nova Liliyana |
Čína (CHN) Che Chan-pin Jü Jang |
LOH 2012 | Čína (CHN) Čang Nan Čao Jün-lej |
Čína (CHN) Ma Ťin Sü Čchen |
Dánsko (DEN) Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen |
LOH 2016 | Indonésie (INA) Tontowi Ahmad Lilyana Natsir |
Malajsie (MAS) Chan Peng Soon Goh Liu Ying |
Čína (CHN) Čang Nan Čao Jün-lej |
LOH 2020 | Čína (CHN) Wang Yilyu Huang Dongping |
Čína (CHN) Zheng Siwei Huang Yaqiong |
Japonsko (JPN) Yuta Watanabe Arisa Higashino |
Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]
- (anglicky) Přehled medailistů - dvouhra mužů
- (anglicky) Přehled medailistů - čtyřhra mužů
- (anglicky) Přehled medailistek - dvouhra žen
- (anglicky) Přehled medailistek - čtyřhra žen
- (anglicky) Přehled medailistů - smíšená čtyřhra