e
OSOBNOST
|
Jiří Josef Otter se narodil jako syn evangelického faráře nového Husova sboru na Jižním předměstí v Plzni a velkého evangelizátora, Ebenezera Ottera. Maturoval na klasickém gymnáziu roku 1938. Vysokoškolské studium klasické filologie na Filosofické fakultě UK bylo přerušeno uzavřením vysokých škol nacisty. Známé uzavření pražských kolejí německými vojáky se jej nedotklo, protože byl ubytován v Husově domě v Jungmannově ulici, sídle Českobratrské církve evangelické (a ne na univerzitní koleji).
|
|
|
e
KATEGORIE
|
- Bible: Apokryfy, Exegeze, Postavy, Starý zákon, Nový zákon, Biblické překlady
- Církev: Katolická církev, Pravoslaví, Protestantství, Reformované církve, Ekumenismus, Kréda
- Dějiny křesťanství: Církevní otcové, Hereze, Inkvizice, Křesťané, Svatí, Spisy, Čarodějnické procesy, Reformace
- Bohoslužba: Svátosti, Liturgický rok, Církevní hudba
- Církevní architektura: Kostely, Kaple, Kláštery, Křížové cesty, Fary
|
|
|
e
VÝVOJ KŘESŤANSKÝCH CÍRKVÍ
|
|
|
e
NOVÉ ČLÁNKY
|
- Luigi Monza, 19. 5. 2024
- Alexij (Baženov), 19. 5. 2024
- Alexij (arcibiskup novgorodský), 19. 5. 2024
- Alexandr III. (patriarcha antiochijský), 19. 5. 2024
- Alexandr (Ščukin), 19. 5. 2024
- Alexandr (Chovanskij), 18. 5. 2024
- Alexandr (Toropov), 18. 5. 2024
- Adrián Monzenský, 18. 5. 2024
- Klášter augustiniánů (Olomouc), 18. 5. 2024
- Fara ve Valkeřicích, 18. 5. 2024
- Ježíšův pohřeb, 18. 5. 2024
- Šušanik, 18. 5. 2024
- Klášterní kongregace, 18. 5. 2024
- Řeholní provincie, 18. 5. 2024
- Augustine Thevarparampil, 18. 5. 2024
- Chrám Matky Boží Životodárného pramene, 17. 5. 2024
- Ondřej Orlík z Laziska, 17. 5. 2024
- Kaple Nejsvětější Trojice (Nová Ves), 16. 5. 2024
- Polská biskupská konference, 16. 5. 2024
- Alexandr Ivanovič Juzefovič, 16. 5. 2024
- Diecéze ełcská, 16. 5. 2024
- Alexandr (Tolstopjatov), 16. 5. 2024
- Kostel Všech svatých (Polipsy), 16. 5. 2024
- Alexandr (Timofejev), 16. 5. 2024
- Diecéze elbląžská, 16. 5. 2024
- Diecéze řešovská, 16. 5. 2024
- Maria Teresa Tauscher, 15. 5. 2024
- Alexandr (Světlakov), 15. 5. 2024
- Diecéze płocká, 14. 5. 2024
- Diecéze varšavsko-pražská, 14. 5. 2024
- Sant'Andrea della Valle, 14. 5. 2024
- Maria Grazia Tarallo, 13. 5. 2024
- Diecéze zamośćsko-lubaczowská, 13. 5. 2024
- Diecéze koszalinsko-kolobřežská, 13. 5. 2024
- Alexandr (Rajevskij), 13. 5. 2024
- Alexandr (Pochvalinskij), 13. 5. 2024
- Nová země (křesťanství), 13. 5. 2024
- Diecéze zelenohorsko-gorzowská, 13. 5. 2024
- Rita Amada Lopes de Almeida, 12. 5. 2024
- Aleksander (Paulus), 12. 5. 2024
- Olexandr (Pavlovyč), 12. 5. 2024
- Mosè Tovini, 11. 5. 2024
- Alexandr (Okropiridze), 11. 5. 2024
- Olexandr (Nesterčuk), 11. 5. 2024
- Olexandr (Nemolovskyj), 10. 5. 2024
- Tři Marie, 10. 5. 2024
- Prázdný hrob, 10. 5. 2024
- Maria Teresa Scrilli, 10. 5. 2024
- Diecéze bydhošťská, 9. 5. 2024
- Diecéze włocławecká, 9. 5. 2024
- Gumpold z Mantovy, 9. 5. 2024
- Gumpold z Pasova, 9. 5. 2024
|
|
|
|