Plavání na Letních olympijských hrách 2020
Plavání na Letních olympijských hrách 2020 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní plavecká federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Tokyo Aquatics Centre [1] | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Datum | 24. července – 1. srpna 2021 (bazén) 4.–5. srpna 2021 (otevřená voda) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 37 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Startující | 1000 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Plavání na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu se konalo od 24. července do 1. srpna 2021 (bazén), 4. srpna do 5. srpna 2021 (otevřená voda). Všechny bazénové disciplíny byly pořádány v Olympijském vodním centru.
Závodní tratě[editovat | editovat zdroj]
Do programu Her bylo zařazeno celkem 37 plaveckých disciplín.
- 50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m a 1500 m volný způsob
- 100 m a 200 m znak
- 100 m a 200 m prsa
- 100 m a 200 m motýl
- 200 m a 400 m polohový závod
- 10 km dálkové plavání
- štafety na 4×100 m a 4×200 m volný způsob a 4×100 m polohový závod
- smíšená štafeta na 4×100 m polohový závod
Medailisté[editovat | editovat zdroj]
Muži[editovat | editovat zdroj]
Ženy[editovat | editovat zdroj]
Mix[editovat | editovat zdroj]
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
4 × 100 m polohový závod | Velká Británie Kathleen Dawsonová (58.80) Adam Peaty (56.78) James Guy (50.00) Anna Hopkinová (52.00) Freya Anderson (rozplavba) celkový čas 3:37.58 |
Čína Xu Jiayu (52.56) Yan Zibei (58.11) Zhang Yufei (55.48) Yang Junxuan (52.71) celkový čas 3:38.86 |
Austrálie Kaylee McKeown (58.14) Zac Stubblety-Cook (58.82) Matthew Temple (50.26) Emma McKeon (51.76) Isaac Cooper (rozplavba) Brianna Throssell (rozplavba) Bronte Campbell (rozplavba) celkový čas 3:38.95 |
Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Spojené státy americké | 11 | 10 | 9 | 30 |
2 | Austrálie | 9 | 3 | 9 | 21 |
3 | Velká Británie | 4 | 3 | 1 | 8 |
4 | Čína | 3 | 2 | 1 | 6 |
5 | Sportovci ROV | 2 | 2 | 1 | 5 |
6 | Japonsko | 2 | 1 | 0 | 3 |
7 | Kanada | 1 | 3 | 2 | 6 |
8 | Maďarsko | 1 | 2 | 0 | 3 |
9 | Jihoafrická republika | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Brazílie | 1 | 0 | 2 | 3 |
Německo | 1 | 0 | 2 | 3 | |
12 | Tunisko | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Nizozemsko | 0 | 3 | 0 | 3 |
14 | Itálie | 0 | 2 | 5 | 7 |
15 | Hongkong | 0 | 2 | 0 | 2 |
16 | Ukrajina | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | Francie | 0 | 1 | 0 | 1 |
Švédsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Švýcarsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
20 | Dánsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 37 | 37 | 37 | 111 |