Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:82.150.178.46

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Vítejte na Wikipedii. Protože Vaše nová stránka Proč by se člověk měl učit esperanto není zrovna encyklopedickým heslem (a Wikipedie je encyklopedie), označil jsem ji jako kandidáta na smazání. Nicméně, pokud je text opravdu šířen pod GFDL licencí, doporučuji text umístit spíše na Wikisource. --Dodo 18:42, 2. 4. 2005 (UTC)

Souhlasím. Problém je v tom, že nevím jak. I pro ten článek jsem chvíli hledal místo, kam by měl patřit. Domníváte-li se, že by měl být ve Wikisource, přemístěte ho tam, prosím. Obyčejné přihlášení mi dělalo problém, protože počítač mi několikrát odpověděl, že neexistuju, ať jsem se jmenoval Votoček, Votocek anebo VOTOCEK. Teprve když jsem se přihlásil jako nový uživatel, počítač si to konečně rozmyslel a odpověděl, že už existuju.

Obvykle přispívám pouze drobnostmi jako např. zeměpisné souřadnice českých měst. Dále jsem opravil několik pravopisných chyb v cizích textech, za což se dodatečně omlouvám, protože jsem se dozvěděl, že není vhodné měnit cizí výtvory. Příště tedy umístím svůj návrh do diskuse. Nepodaří-li se mi přihlásit, tak anonymně.

Zdraví Karel Votoček 2005-04-03

Ad přihlášení: základní rady k přihlašování jsou na Nápověda:Jak se přihlásit, vaše uživatelské jméno zřejmě bude Votocek (malá písmena, bez diakritiky), neboť to je jediné podobné jméno v seznamu uživatelů.
Určitě není pravda, že není vhodné měnit cizí výtvory. Wikipedie je wiki, na které platí jednoznačné pravidlo: Editujte s odvahou. Žádný článek není „majetkem“ jednoho autora, v libovolném článku můžete dělat jakékoli úpravy (pokud je děláte ve snaze pomoci, pochopitelně). Zvláště pokud jde opravdu o pravopisné chyby, asi není sporu o jejich prospěšnosti. (Jedinou spornou otázkou je opravování jedné verze správného pravopisu na jinou (např. „filosofie“ ↔ „filozofie“), neboť tomu je zde zvykem se vyhýbat, protože jinak to vede ke sporům; to je sice poněkud nepříjemný, ale zřejmě nevyhnutelný aspekt spolupráce velkého množství lidí s různými názory.)
Každopádně vítejte. --Mormegil 20:00, 3. 4. 2005 (UTC)